• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

3-4/2010

Zmiany w Zarządzie OSP

Drugiego Grudnia 2006 roku odbyło się kolejne walne zgromadzenie członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Parkieciarzy. Głównymi tematami obrad były zmiany w składzie zarządu, ponieważ Pan Dariusz Turski zrezygnował z funkcji sekretarza, a drugi to zmiana w sposobie opłacania składek członkowskich.

Prezes, Pan Marek Kuć powitał wszystkich zebranych i przedstawił sprawozdanie z całego roku i plany na najbliższe miesiące. Podkreślił, że w tym roku spotykanie odbywa się już po raz drugi. Podyktowane jest to koniecznością przeprowadzenia wyborów uzupełniających do zarządu. Niestety pan Darek Turski, pomimo wielkich chęci pracy społecznej na rzecz Stowarzyszenia, podjął decyzję o rezygnacji z obejmowanej funkcji sekretarza zarządu ze względu na brak czasu. Zapowiedział jednak, że w miarę możliwości i takiej potrzeby będzie się starał nam dalej pomagać – z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy. Nie zmienia to faktu, że dziś musimy wybrać kogoś na stanowisko sekretarza w naszym zarządzie. W dalszej swojej wypowiedzi przedstawił sprawozdanie z minionego roku.

Image


Rok 2005 był obfity w wydarzenia. Tradycyjnie już OSP miało swoje stoisko – punkt porad, podczas organizowanych przez Murator EXPO targach mieszkaniowych i targach budowlanych. Prezentowaliśmy tam m. in. Ocenę i przygotowanie podłoża, wybór i montaż parkietu, cyklinowanie i lakierowanie oraz szlifowanie i olejowanie. Nie będzie to kłamstwem jeśli powiem, że była to główna atrakcja tych targów, a nasi doradcy nie byli w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania odwiedzających nasze stoisko. Na naszą prośbę w pokazy włączyli się zrzeszeni u nas parkieciarze, za co chcemy im serdecznie podziękować. Wszystkie firmy wspierające również czynnie włączyły się do tej imprezy dostarczając materiały do przeprowadzenia pokazów.


Dwukrotnie spotkaliśmy się na Pikniku Parkieciarskim. Wiosenny w czerwcu, odbył się jak zwykle wcześniej w Broku. Na jesiennym we wrześniu bawiliśmy się już w nowym ośrodku – MOLO w Smardzewicach, nad jeziorem Sulejowskim. Ponieważ spotkaliśmy się po nim z mnóstwem pozytywnych opinii, chcielibyśmy teraz tam organizować nasze spotkania. No chyba że uda nam się znaleźć jeszcze jakieś ładne miejsce, w którym będzie można zorganizować spotkanie tak dużej grupy – dodał.


W tym roku podpisaliśmy deklaracje przystąpienia do Europejskiego Stowarzyszenia Wspierające Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej. Wpłaciliśmy też składkę członkowską. Wynosi ona 600 Euro rocznie. Z uwagi na fakt że u nas działają dwa stowarzyszenia, składka ta została równo na nie podzielona.


W dniach 1-3 września odbyły się w Neustadt w Niemczech Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy. Wziął w nich udział nasz reprezentant – Radosław Gotowicki. Zajął on czwarte miejsce – wspólnie z pozostałymi zawodnikami, spoza pierwszej trójki. Niestety zabrakło mu czasu na wykończenie – zaolejowanie pracy. Ale pracę wykonał bardzo dokładnie. No niestety – tym razem nie udało się wygrać.

Image


W październiku tego roku odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Parkieciarzy w kategorii Open. Wzięło w nim udział 20 zawodników z całej Polski. Wreszcie możemy się pochwalić, że mamy wyłonionego Mistrza Polski.


W tym roku podpisaliśmy z Izbą Rzemieślniczą Mazowsza, Kurpi i Podlasia porozumienie o uzyskaniu przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy uprawnień do sprawowania nadzoru nad edukacją młodzieży w zawodzie parkieciarz.
Pan Aleksander Kalinowski opracował, po konsultacjach, program nauczania w zawodzie parkieciarz.


W ubiegłym tygodniu zakończył się kurs przygotowawczy do egzaminów mistrzowskich i czeladniczych w zawodzie parkieciarz. Trwał on przez cały listopad. Kursanci mieli przyjemność nauczyć się czegoś i usystematyzować wiedzę w następujących tematach: Podstawy Psychologii, Pedagogiki i Metodyki Nauczania, rysunek techniczny, wszystko o drewnie, wszystko o podkładach, przepisy BHP i P. Poż., Dokumentacja Działalności gospodarczej, Podstawowe przepisy Prawa pracy oraz Podstawowa Problematyka Prawa Gospodarczego i Zarządzania Przedsiębiorstwem.


Zmiany nastąpiły w wydawanej przez nas gazetę Profesjonalny Parkiet. Na wiosnę niestety zrezygnowała ze współpracy z nami pani Iwona Bajkowska. Obecnie redaktorem naczelnym jest pan Grzegorz Sosnowski. Wydaliśmy także katalog firm rekomendowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Na przyszłość chcemy rozszerzyć to wydawnictwo, zamieścić w nim więcej artykułów z poradami dotyczącymi układania podłóg. Będzie to zdecydowanie ciekawsze i dla wykonawcy i inwestora. Chcielibyśmy, żeby ten katalog stał się swego rodzaju poradnikiem.

Image


Pracujemy również nad zmianą naszej strony internetowej. Obecnie głównym źródłem informacji jest Internet, dlatego też nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nie mieć w nim profesjonalnie przygotowanej wizytówki. A do tego funkcjonalnej. Po wystąpieniu prezesa Marka Kuć głos zabrał Pan Aleksander Kalinowski i poprowadził dalsza część spotkania.
……
Jak już wspomniałem Pan Dariusz Turski ze względu na brak czasu zrezygnował z funkcji sekretarza, dlatego tez odbyło się głosowanie nad nowymi kandydatami na jego miejsce. Zgłoszono Pana Ryszarda Draba i Dariusza Kowalczyka, obaj panowie zdobyli poparcie i zostali przyjęci do zarządu. Jak podkreślił Pan Aleksander Kalinowski, podział obowiązków sekretarza na dwie osoby to bardzo dobre rozwiązanie, znacznie poprawi to prace zarządu w tym zakresie. Kolejnym bardzo istotnym punktem był projekt zmiany w sposobie składek członkowskich. Jak powiedział Grzegorz Stanisławski, nowy projekt nie zmieni płynności finansowej stowarzyszenia, a rozwiązanie to zachęci nowych parkieciarzy do przystępowania do stowarzyszenia. Uchwalono, że przy przystępowaniu do OSP zainteresowany wpłaci jednorazowo 30 zł na pokrycie kosztów rejestracyjnych i legitymacji. Składka członkowska została zmniejszona do symbolicznej złotówki co nie powoduje zmian w statucie i rejestrach KRS, a jednocześnie obniża koszty dla parkieciarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe legitymacje członkowskie w postaci nowoczesnych kart plastikowych, gdzie złota przyznawana będzie mistrzowi parkieciarstwa, srebrna czeladnikowi a brązowa parkieciarzowi. Następnym punktem obrad była prezentacja zmian strony internetowej. Teraz wszyscy parkieciarze zrzeszeni w stowarzyszeniu będą mieli swoje wizytówki, czyli dane tele-adresowe, plus zdjęcia prezentujące ich prace, co w dużej mierze poprawi ich kontakt z inwestorami. Więcej szczegółów o nowej stronie internetowej w tym wydani w nowościach. Nowe propozycje zarządu zostały przyjęte bardzo pozytywnie i zgodnie stwierdzono że zarząd swoimi działaniami wzmacnia markę tego zawodu na rynku.

g.sos

Dostępny jest nowy numer Profesjonalnego Parkietu

Parkiet 5-6 2011

więcej...

Jeśli chcesz otrzymywać gazetę skontaktuj się z biurem pod numerem telefonu +48 22 409-07-02

poradnik parkieciarza * słownik pojęć budowlanych

Szanowni Parkieciarze, specjalnie dla Was przygotowaliśmy słownik pojęć stosowanych w terminologii budowlanej i parkieciarskiej. Jesteśmy przekonani, że w Waszej codziennej pracy będzie on bardzo pomocny i ułatwi np. spisanie umów z inwestorami i jednocześnie usystematyzuje poprawność określeń fachowych. W następnych numerach gazety ciąg dalszy.

Redakcja.

Podłoża. Pojęcia podstawowe

PODŁOGA

Część wykończenia budynku składająca się z następujących warstw wykonanych kolejno na podłożu (stropie bądź gruncie):

- izolacji (przeciwwilgociowej, termicznej, akustycznej)

- warstwy ochronnej podkładu

- posadzki

PODŁOŻE

Strop lub grunt, na którym wykonane są warstwy podłogi

PODKŁAD

Konstrukcja budowlana wykonana na podłożu lub na leżącej na nim warstwie izolacyjnej, którą można użytkować bezpośrednio jako posadzkę lub pokryć okładziną np. podkłady drewniane, cementowe, anhydrytowe

POSADZKA

Górna, użytkowa warstwa podłogi wykonana z parkietu, płytek ceramicznych, wykładziny dywanowej, PCV, kamienia itd.

ŚLEPA PODŁOGA

Konstrukcja podłogowa z płyt drewnopochodnych lub desek opartych na legarach

ZAPRAWA CEMENTOWA

Mieszanina cementu (głównie portlandzkiego), drobnego kruszywa (piasek, kruszyny, miał - o ziarnach do 5 mm) i wody. Jako dodatki uplastyczniające dodaje się plastyfikatory mineralne i plastyfikatory chemiczne.

IZOLACJA PRZECIWWILGOCIOWA

Warstwa (np. papa czy folia) chroniąca podłogę przed zawilgoceniem wodą gruntową lub wilgocią resztkową ze stropu

IZOLACJA PAROSZCZELNA

Zapobiega przenikaniu pary wodnej przez strop z pomieszczenia leżącego na niższej kondygnacji

IZOLACJA WODOSZCZELNA

Warstwa zapobiegająca przenikaniu wilgoci z miejsc szczególne narażonych na działanie wody (pralnie, łazienki)

IZOLACJA AKUSTYCZNA

Warstwa zapobiegająca przenoszeniu dźwięków powstających w wyniku uderzeń w podłogę, chodzenia itp

WARSTWA OCHRONNA

Warstwa (np. folia) chroniąca izolację termiczną i akustyczną przed zawilgoceniem w czasie wykonywania podkładu, a także zapobiegająca przenikaniu ciepłego, wilgotnego powietrza pod warstwę izolacji termicznej

IZOLACJA TERMICZNA

Warstwa (np. twardy styropian) chroniąca podłogę przed przemarzaniem i zapobiegająca powstawaniu efektu kondensacji

BETON

Mieszanina cementu ( portlandzkiego lub hutniczego), kruszywa naturalnego, mineralnego i łamanego (piasek, żwir, pospółka) i wody.

Jako dodatki uplastyczniające dodaje się plastyfikatory mineralne i plastyfikatory chemiczne. Klasa betonu np. B20, B30, oznacza jego wytrzymałość na ściskanie i odpowiednio wynosi 20 Mpa i 30 Mpa. z powodu różnej frakcji ziaren kruszywa niemożliwe jest zbadanie wilgotności betonów metodą karbidową CM. Badanie takie przeprowadza się laboratoryjnie metodą suszarokowowagową. - okres odsychania betonów jest bardzo długi i trwa nawet kilka lat.

MOSTEK TERMICZNY (CIEPLNY)

Miejsca charakteryzujące się zwiększonymi stratami ciepła w obudowie budynku np. naroża, itp. W tych miejscach występuje zwiększony strumień cieplny oraz następuje lokalne obniżenie temperatury powierzchni (pojawić się może pleśń i grzyby) jednym z powodów jego powstania może być źle zaprojektowany i wykonany obiekt.

Spotkanie Parkieciarzy w Brodach

AKTUALNOŚCI

SZANOWNI KOLEDZY PARKIECIARZE

W dniach 26-28 listopada 1999 roku, w będącym w trakcie odbudowy pałacu hrabiego von Bruhl położonym w Brodach Kolo Zielonej Góry, z inicjatywy grupy osób zaangażowanych w rozwój rzemiosła parkieciarskiego w Polsce doszło do spotkania założycielskiego Stowarzyszenia "Parkieciarze Polscy". Po raz pierwszy udało się zgromadzić wokół jednej idei parkieciarzy, dostawców profesjonalnych materiałów do układania i wykończenia podłóg drewnianych oraz producentów parkietu reprezentujących wszystkie regiony kraju, którzy często konkurują ze sobą w codziennej pracy. Pomimo wielu początkowych rozbieżności, po wielogodzinnej dyskusji przyjęty został statut określający zasady działania i główne cele Stowarzyszenia. Wybrano również władze, mające za zadanie stworzyć pierwsze struktury, ukierunkować prace organizacji i przygotować Walny Zjazd Członków

Image

Stowarzyszenie "Parkieciarze Polscy" planuje realizować swoje cele poprzez:

- doradztwo, reprezentowanie interesów i ochrona prawna rzemieślników

- stworzenie systemu kształcenia zawodowego parkieciarzy

- uczestniczenie w wypracowaniu polskich norm wykonawczych na roboty parkieciarskie

- wdrażanie nowych technologii i rozwiązań w branży

- zaangażowanie się w proces

powoływania biegłych sądowych, specjalizujących się w zakresie problematyki związanej z drewnianymi podłogami promowanie firm i wykonawców realizujących zlecone im roboty na wysokim poziomie technicznym i jakościowym - prowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie rzemieślników z naszej branży do skutecznego konkurowania w realiach zjednoczonej Europy. Powodzenie naszego Stowarzyszenia zależeć będzie od zaangażowania kolegów z poszczególnych regionów, którzy utworzą oddziały regionalne i skupia wokół tej inicjatywy możliwie wielu parkieciarzy. Tylko odpowiednio liczebna i prężna organizacja będzie w stanie z powodzeniem realizować przewidziane cele i skutecznie działać na rzecz parkieciarzy.

Image

Zapraszamy kolegów parkieciarzy do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia i zaangażowanie się w jego prace w swoim regionie.

Image

Europejski konkurs młodych parkieciarzy

AKTUALNOŚCI

Pierwsza Inicjatywa Stowarzyszenia

PARKIECIARZE POLSCY

Europejski konkurs młodych parkieciarzy

W związku z gwałtownie wzrastającym zapotrzebowaniem na pa¬rkiet w wielu krajach Europy rodzą się pomysły podnoszenia kwalifikacji parkieciarzy i rangi tego zawodu. Z tego względu na zachodzie powstał cały system szkolenia, poprzez szkoły parkieciarskie, krótkie seminaria, a także zawody i kon¬kursy. Jedną z takich inicjatyw są Międzynarodowe Zawody Parkieciarzy organizowane przez Centralne Zrzeszenie Parkieciarzy i Techniki Podłogowej w Niemczech. Celem zawodów jest nawiązanie i zaciśnięcie współpracy, oraz wymiana doświadczeń rzemieślników z wielu krajów należących do przyszłej Unii Europejskiej. Stowarzyszenie Par¬kieciarze Polscy poparło idee za¬wodów i wyraziło chęć przystąpienia do konkursu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26-28.04.2000, w Brugge w Belgii. Do konkursu komisja zachodnioeuropejska kwalifikuje z każdego kraju tylko po dwóch uczestników do 23 lat, jednak stronie polskiej pozwolono wys¬tawić kandydatów nieco starszych. Zawody polegają na przyklejeniu lub przybiciu do płyty wiórowej o wymiarach 100 x 100 cm oryginal¬nego wzoru z dowolnego parkietu, wyszlifowanie powierzchni i polakierowanie. Celem wyłonienia reprezentantów o najwyższych umiejętnościach zorganizowane zostaną w Polsce zawody kwalifika¬cyjne, z których dwie osoby pojadą na finał do Belgii. W konkursie mogą brać udział osoby fizyczne, jak i reprezentanci firm parkieciarskich. Uczestnicy zawodów pracują na własnym sprzęcie i przyjeżdżają na własny koszt. Szczegółowe informacje zostaną podane i prze¬słane wszystkim, którzy jak najszyb¬ciej zgłoszą chęć udziału w konkur¬sie.

Z ramienia Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują:

Wojciech Stanisławski tel. 0-601 207 420

Czesław Bortnowski tel. 0-602 713 597

<< Start < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następny > Koniec >>
Wyniki 55 - 63 z 241

ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy

Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.